Uhelné safari přilákalo už 20 tisíc návštěvníků

Uhelná safari. Foto: Severní energetická

Uhelná safari. Foto: Severní energetická

Některou ze tří tras Uhelného safari, které nabízejí Vršanská uhelná a Severní energetická, si v loňském roce vybralo 3600 zájemců z celé republiky i zahraničí. Od spuštění projektu před šesti lety si těžební lokality a rekultivované plochy na Mostecku přijelo prohlédnout už téměř 20 tisíc návštěvníků.

Jen do lomu Vršany vloni zamířilo třiapadesát plánovaných exkurzí a také řada mimořádných výprav, mimo termíny určené pro veřejnost,“ uvedla Růžena Martínková, koordinátorka Uhelného safari. Mimořádné exkurze byly i v loňském roce připraveny pro učitele. „Zajímavostí je, že se vloni zvýšil zájem o Uhelné safari mezi učiteli z chomutovského regionu,“ doplnila Martínková.

Čtěte také:
Reportáž: Safari na vlastní kůži
Francouzská spojka na české uhlí

Uhelné safari už se během let stalo oblíbenou zastávkou turistů, kteří na Mostecko přijíždějí. „Je to dáno i tím, že spolupracujeme například s mosteckým informačním centrem, které Uhelné safari propaguje na veletrzích cestovního ruchu,“ vysvětlila Martínková. Dlouhodobě funguje spolupráce i s dalšími institucemi zaměřenými na turistický ruch v regionu, například s Podkrušnohorským technickým muzeem. Na rozdíl od předešlých ročníků se ale v loňském roce neuskutečnily specializované exkurze pro tělesně postižené. „Vůbec to totiž nebylo nutné. Ve spolupráci s rodinnými příslušníky, průvodci i řidiči terénních vozů se nám podařilo po vzájemné dohodě, která byla vítána i z jejich strany, všechny hendikepované, včetně vozíčkářů, začlenit do běžných exkurzí,“ vysvětlila Martínková.

Ačkoli jeden ročník Uhelného safari právě skončil, už nyní je jasné, že i v letošním roce se od května do října mohou zájemci těšit na více než padesát pevných termínů exkurzí.

Více najdete na www.uhelnesafari.cz.

Mohlo by vás zajímat:
V lomu našli pracěký strom starý 20 milionů let
Odkrylo rýpadlo UFO?
Tajuplná uhelná lebka