Uzavření kauzy MUS se protáhne

Doba čtení:1 m, 3 s

Foto: pixabay.com

Kauzu Mostecké uhelné, ve které se z údajného tunelování a podvodného ovládnutí společnosti zodpovídají od roku 2012 bývalí manažeři a vlastníci dolů, chce olomoucké vrchní státní zastupitelství uzavřít do konce roku. Napsal server Aktuálně.cz. Kauza zaměstnává policii i žalobce několik let. Promlčení věci kvůli délce vyšetřování v tomto případě nehrozí.

Žalobci předpokládali, že vše uzavřou již v polovině roku. Za zdržením jsou překlady materiálů ze zahraničí a nové znalecké posudky. „Polovina roku se nakonec ukázala jako nereálná, budeme rádi, když to ukončíme ke konci roku. Čekáme ještě na překlady, hodnocení důkazů z ciziny a provádí se ještě poslední znalecké posudky, ze kterých vyplynuly i nečekané komplikace, takže se to ještě trochu protáhlo,“ uvedl žalobce Petr Šereda z Vrchního státního zastupitelství v Olomouci.

Čtěte také: Stát nedostane miliony uhlobarona Měkoty

Exmanažery Diviše, Koláčka, Čmejlu, Krause a Klimeckého potrestal švýcarský soud za podvody a praní špinavých peněz, nepodmíněnými tresty od roku a čtyř měsíců do čtyř let a čtyř měsíců. Muži trvají na své nevině a odvolali se. V Česku jsou stíháni ze zneužití informace a postavení v obchodním styku.

Mohlo by vás zajímat:
Bývalý uhlobaron chce stavět hotel
TOP 10 navždy bohatých
Forbes: Mezi nejbohatšími lidmi planety také Tykač