Doba čtení:1 m, 24 s
Důl ČSM. Foto OKD

V Dole ČSM na Kavinsku došlo dnes v noci při otřesu ke zranění tří horníků. Byli převezeni do nemocnice, ale v ohrožení života nejsou. Serveru iUHLI.cz to řekl mluvčí těžební společnosti OKD Ivo Čelechovský.

Otřes se stal krátce po druhé hodině ráno. Muže zranila uvolněná hornina. Na místě zasahovala Hlavní báňská záchranná služba, která zraněné horníky odvezla do okolních nemocnic k lékařskému ošetření. Pracoviště porubu bylo uzavřeno a záchranáři v místě provádějí důkladnou rekognoskaci terénu a nezbytná geomechanická opatření.

Otřesům, které ohrožují životy horníků pracujících i stovky metrů pod zemí, nelze podle odborníků zabránit. Jsou důsledkem těžby. I když technologie a zařízení jsou stále modernější, nedokážou je těžaři předvídat. Těžební společnosti se však snaží rizika minimalizovat. Cílem OKD je dosáhnout obdobného stupně ochrany majetku a bezpečnosti v areálech, jaký je uplatňován ve významných průmyslových podnicích.

Čtěte také:
Odboráři: Bakalo zaplať za problémy OKD !
Ceny uhlí klesají, OKD musí pomoci vláda

Letos v dolech OKD zemřeli čtyři havíři. Tři nepřežili v srpnu výbuchu metanu v Dole Darkov. Další dva horníci byli zraněni, z toho jeden měl velmi vážné popáleniny. V lednu zemřel horník, když opravoval hydraulické zařízení dobývacího kombajnu. Loni v listopadu pak při otřesu v Dole Karviná zemřeli tři lidé a devět horníků se zranilo.

Společnost OKD je jediným producentem černého uhlí v České republice. Těží jej v hlubinných dolech v ostravsko-karvinském revíru v jižní části Hornoslezské uhelné pánve. Podnik má zhruba 11 tisíc vlastních zaměstnanců, další 3000 lidí zaměstnávají dodavatelské firmy.

Mohlo by vás zajímat:
OKD zažívá nejtěžší časy v historii
Ministerské trio má spasit Paskov
Metan explodoval naštěstí jen v pokusné štole

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa