Doba čtení:1 m, 26 s
Elektrárna Vřesová foto Sokolovská uhelná
Elektrárna Vřesová zásobuje teplem více než třetinu obyvatel Karlovarského kraje. Foto: Sokolovská uhelná

V elektrárně ve Vřesové na Sokolovsku hořela sušárna uhlí. Požár byl nahlášen v noci na sobotu, hasiči dosud místo kontrolují. Zásah komplikovalo vysoké množství uhelného prachu, oheň se rozšířil i na pásový dopravník. Nikdo ze zaměstnanců továrny se nezranil. Příčina i výše škody se vyšetřují, uvedl v tiskové zprávě mluvčí karlovarských hasičů Martin Kasal.

Podle informací ČTK půjde o škody ve výši několika milionů korun. Dodávky tepla ani teplé vody to neohrozilo.

Událost byla nahlášena v pátek kolem 23:00. Před příjezdem hasičů byla požárem zasažena horní patra sušicí věže a oheň se rychle šířil. Hasiči zasahovali z výškové techniky. „Kvůli stále probíhajícímu procesu uvnitř sušárny nebylo možné bezpečně zasahovat uvnitř sušárny do doby, než bylo zajištěno odpojení od elektřiny,“ uvedl mluvčí.

Požár zasáhl část sušárny ve všech patrech, po zahájení hašení zevnitř objektu byl zásah extrémně fyzicky náročný, uvnitř byly všechny prostory silně zakouřené s množstvím uhelného prachu, hasiči museli postupovat v dýchací technice a stále postupovat až do padesáti metrů výšky sušárny. Oheň se rozšířil i na část pasového dopravníku uhlí,“ uvedl Kasal.

Úsporný tarif vláda projedná 22. června

Podle mluvčí SUAS Kateřiny Pištorové se výše škody bude teprve zjišťovat. „Báli jsme se, aby nedošlo ke krátkodobému výpadku dodávek tepla a teplé vody té části, kterou Vřesová zásobuje. Ale k tomu nedošlo,“ řekla ČTK mluvčí. Vřesová zásobuje teplem více než třetinu obyvatel Karlovarského kraje.

Hasiči dostali požár pod kontrolu během noci. Dnes zásah pokračoval hašením skrytých ohnisek, i dál pracovali s dýchacími přístroji. Hasiči jsou v menším počtu stále na místě, budou dál místo požáru hlídat až do úplného vychladnutí.