V Indii jde do aukce dalších 99 uhelných dolů

Ministr uhlí, dolů a parlamentních záležitostí Unie Pralhad Joshi zdůraznil, že přinejmenším po dobu příštích 30 až 40 let bude mít uhlí v indickém energetickém sektoru i nadále zásadní význam. Foto: wikipedia.org

Indická zahájila čtvrté kolo aukcí uhelných dolů pro komerční těžbu, v jehož rámci bylo dáno do prodeje 99 bloků. Současně vláda vyzvala investory, kteří již úspěšně dokončili výběrová řízení na uhelné doly, aby co nejdříve zahájili těžbu a zvýšili tak soběstačnost v tomto odvětví.

Ministr uhlí, dolů a parlamentních záležitostí Unie Pralhad Joshi dnes na slavnostním zasedání zahájil čtvrtou tranši aukce uhelných dolů 99, včetně 24 nových dolů,“ uvedl server businesstoday.in. Vedle nových dolů jdou do aukce rovněž doly, které nebyly prodány v předcházejících kolech.

Ministr rovněž vyzval investory, kteří již úspěšně dokončili dražby uhelných dolů, aby co nejdříve zahájili těžbu pro větší soběstačnost v tomto odvětví a současně vyzval úředníky, aby určili další uhelné bloky pro dražby.

Indie kvůli smogu odstavila i 5 elektráren

Joshi dále upozornil, že přinejmenším po dobu příštích 30 až 40 let bude mít uhlí v indickém energetickém sektoru i nadále zásadní význam. Naléhavě vyzval investory, aby zintenzivnili účast v plně transparentním aukčním procesu, který ministerstvo vyvinulo.