V Indonésii zahynulo při výbuchu 10 horníků

Silnou explozi v soukromém dole v provincii Západní Sumatra způsobilo nahromadění plynů, včetně metanu. Foto: wikipedia.org

Při výbuchu v uhelném dole v Indonésii přišlo v pátek o život deset lidí, další čtyři se podařilo zachránit. Silnou explozi v soukromém dole v provincii Západní Sumatra způsobilo nahromadění plynů, včetně metanu, uvedla agentura AP. Poslední oběť nalezla záchranná služba po prohledání 240 metrů dlouhého tunelu.

Většina obětí utrpěla popáleniny. Všichni přeživší se potýkali s dušností a byli převezeni k další léčbě,“ uvedl mluvčí místní pátrací a záchranné služby Octavianto. Dodal, že bylo náročné se k obětem dostat.

Na videích zveřejněných záchrannou službou bylo vidět, jak záchranáři vynášejí zraněné na nosítkách a dávají jim kyslíkové masky, jiné záznamy ukazovaly záchranáře nesoucí žluté pytle s těly obětí.

Vývoz uhlí z Ruska výrazně roste

Sesuvy půdy, záplavy a propady tunelů jsou některá z nebezpečí, které horníkům hrozí při práci. Za poslední roky se stalo několik neštěstí v jiných indonéských dolech.

V dubnu tohoto roku narazilo nákladní auto s 29 lidmi do skály poblíž nelegálního zlatého dolu v provincii Západní Papua, nehoda si vyžádala 18 obětí. Sesuv půdy na ilegálním zlatém dole na indonéském ostrově Sulawesi v únoru 2019 zavalil více než 60 lidí, z nichž podle agentury AP 40 nepřežilo.