Doba čtení:1 m, 5 s
V Karviné vystoupí například Anna K. nebo Buty. Foto: wikipedia.org hons084

Po roční pauze způsobené koronavirovou pandemií se v sobotu v Karviné opět uskuteční tradiční Hornické slavnosti. Zahájí je pietní akt a bohoslužba, v odpoledním zábavním programu pak vystoupí například Anna K. nebo Buty.

Po loňském náročném roce, kdy jsme museli kvůli covidu tradiční Hornické slavnosti oželet, jsme moc rádi, že se opět při této příjemné události setkáme, a to nejen s našimi zaměstnanci. Tento den začneme vzpomínkou na ty, kteří těžkému hornickému povolání obětovali svůj život,“ uvedla předsedkyně představenstva OKD Vanda Staňková.

Čtěte také
Útlum těžby OKD vyjde na 14,5 miliardy
Letecké dopravy se boj proti CO2 netýká?

Pietní akt začne v 10:00 na Univerzitním náměstí, kde zástupci vedení OKD a další hosté položí věnce u pomníku obětí havířské profese. „Následovat bude průvod krojovaných horníků a zástupců těžařů městem do kostela Povýšení svatého Kříže, kde od 11:00 bude sloužena mše za všechny zemřelé spolupracovníky,“ uvedl výkonný ředitel OKD Radim Tabášek.

Ve 14:00 začne program v parku Boženy Němcové. Pro děti tam budou připraveny nafukovací atrakce, lezecká stěna či soutěže. Hudební program zahájí Anna K., po níž vystoupí Tereza Mašková, skupina Nebe, Petr Bende a Buty. Vstup na slavnosti je zdarma.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa