V Komořanech vybuchl uhelný prach

hasiči_compressed

Hasiči pořádají cvičení pravidelně. Foto: Severní energetická

V Úpravně uhlí Komořany vybuchl uhelný prach a požár se následně rozšířil do zauhlovacích věží M3 a M4. Naštěstí nejde o zprávu do černé kroniky, ale o téma taktického cvičení hasičů, kteří v Komořanech prověřovali, jak jsou na případné mimořádné události připraveni.

„Počátkem letošního roku byla obnovena dodávka uhlí z Vršanské uhelné přes Úpravnu uhlí v Komořanech do teplárny United Energy. Proto bylo nutné prověřit protipožární zařízení a součinnost podnikových jednotek hasičů pro případ, že by na zprovozněné technologii došlo k mimořádné události. Jde právě o zauhlovací mosty M3 a M4 včetně rozdělovací věže a nakládacího zásobníku v areálu úpravny,“ vysvětlil Bronislav Vilhelm, velitel hasičů Severní energetické.

Čtěte také:
V elektrárně Počerady hořelo, naštěstí cvičně
Zkrat v elektrárně prověřil zaměstnance

Celkem se na taktickém cvičení podílelo 22 hasičů ze tří jednotek požární ochrany. Dvě podnikové ze Severní energetické a United Energy a jednotka územního odboru Most Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje. Součástí cvičení byl mimo jiné například průzkum a spuštění stabilního hasicího zařízení (SHZ) na rozdělovací věži a mostech M3 a M4, včetně nouzové dodávky vody do SHZ prostřednictvím mobilní požární techniky v případě jejího přerušení.

„Ověřovali jsme také plnění povinností dispečera úpravny uhlí, které vyplývají z Havarijního plánu a rovněž to, zda je ostraha areálu schopna umožnit volný průjezd hasičské technice přes příslušné vjezdy do objektů,“ doplnil velitel s tím, že cvičení proběhlo bez jakýchkoli problémů.

Mohlo by vás zajímat:
V teplárně unikla kyselina
Když se elektrárny kamarádily…
Konec 200 metrového komína elektrárny Mělník