V Maroku se udusili tři horníci

V Džrádě byly už uhelné doly zavřené před 30 lety, ale těžba tam stále pokračuje a prodejem uhlí za nízké ceny se živí asi 100 rodin. Ilustrační foto: wikipedia.org

V uhelném dole na východě Maroka se oxidem uhličitým udusili tři horníci. Neštěstí se stalo v dole provozovaném místním družstvem v Džrádě, kde v letech 2017 a 2018 vypukly kvůli důlním neštěstím nepokoje.

Server MarocHebdo informoval, že na místo rychle zamířili policisté i členové civilní obrany, ale muže ve věku od 43 do 52 let se jim zachránit nepodařilo. Úřady zahájily vyšetřování.

V Džrádě byly už uhelné doly zavřené před 30 lety, ale těžba tam stále pokračuje a prodejem uhlí za nízké ceny se živí asi 100 rodin. Nehody se smrtelnými následky se tam stávají často.

Jedna se stala v prosinci roku 2017 a následovaly po ní sociální nepokoje. Místní lidé si stěžovali, že je region stranou zájmu úřadů a trpí nedostatkem ekonomického a sociálního rozvoje. Zatčeno bylo několik desítek lidí. Mnozí byli odsouzení k trestům vězení, ale dostali královskou milost.