V Mostě bude nové šestinedělí díky Tykačovi

Tykač_coal_tv

Mostecká nemocnice vzkvétá díky darům uhlobarona Pavla Tykače. Foto: coaltv.cz

Rekonstrukci oddělení šestinedělí mostecké nemocnice zahájila Krajská zdravotní díky daru těžařské společnosti Vršanská uhelná, spojené se jménem finančníka Pavla Tykače. Darovací smlouva ve výši 3,2 milionu korun, sjednaná v rámci partnerství společnosti s Ústeckým krajem, byla podepsána v březnu.

Nesmírně si vážíme pomoci Vršanské uhelné, která celou rekonstrukci oddělení šestinedělí zaplatila. Rekonstrukce tohoto oddělení přímo navazuje na nedávno dokončenou modernizaci sousední porodnice s porodními sály, kterou také spolufinancovala Vršanská uhelná, a to částkou 4,2 milionu korun,“ řekl Mosteckému deníku Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní.

Čtěte také:
Mostecká porodnice má novou tvář i díky uhlí
Za pět let dala Vršanská do regionu 43 miliónů

Tuto formu podpory regionu považujeme za jednu z nejdůležitějších, a jsem rád, že jsme v tomto směru našli společnou řeč s vedením Ústeckého kraje. V rámci možností se snažíme nejen o zlepšení podmínek pro pacienty, ale také pro lékaře a sestry,“ doplnil Vladimír Rouček, generální ředitel Vršanské uhelné.

Dlouhodobě se snažíme podporovat projekty, které dávají smysl

Rekonstrukce oddělení šestinedělí bude mít zásadní vliv na zvýšení komfortu pro matky s dětmi a zároveň na zkvalitnění poskytované péče. Pro zdravotnický personál to bude znamenat výrazné zlepšení pracovního prostředí,“ připojil se k poděkování generální ředitel Krajské zdravotní Petr Fiala.

Dlouhodobě se snažíme podporovat projekty, které dávají smysl. A tady je jasně vidět, že pomoc byla dobře směřována,“ uvedl již dříve Pavel Tykač, podle něhož by povinností každé velké firmy mělo být pomáhat v regionu, kde působí.

Po stavebních úpravách vzniknou čtyři nadstandardní jednolůžkové pokoje s vlastním sociální zařízením. Zároveň budou zrekonstruovány tři třílůžkové pokoje ve standardním provedení, modernizací projde také sociální zařízení a ostatní zázemí oddělení.

Plánována je rovněž rekonstrukce centrální chodby, která počítá s výměnou veškerých dveří včetně zárubní, opravou povrchů a rastrovým podhledem s novými svítidly.

Rekonstruované prostory díky stavebně – technickému řešení tzv. zájmových prostor budou přímo propojeny s již zmodernizovaným oddělením porodnice. Maminky s dětmi, které péči oddělení v těchto týdnech potřebují, se přestěhovaly do náhradních prostor jen o patro níže, na oddělení Gynekologie B.

Mohlo by vás zajímat:
Školy dostaly díky uhlí už 10 miliónů
Projekt Tykačových už nakrmil tisíce školáků
Chytré hlavy vymyslely průmyslovce nové studio