Doba čtení:52 s
Konstanca je největší rumunský přístav. Foto: wikipedia.org

V rumunském přístavu Konstanca se dnes potopila loď s 1500 tunami ruského uhlí směřujícího do Srbska. Příčiny nehody se vyšetřují. Podle místních úřadů není námořní doprava v nejdůležitějším rumunském přístavu nijak omezena, informoval server Digi24.

Pod německou vlajkou plující loď srbského majitele se podle serveru potopila krátce poté, co se v přístavu připojila ke konvoji dalších plavidel směřujících do kanálu mezi Černým mořem a řekou Dunaj. Brzy začala nabírat vodu a přestože se ji posádka snažila odčerpat, loď se potopila.

Vyšetřovatelé zatím pracují se dvěma možnými příčinami havárie – nesprávným naložením nákladu a trhlinou v trupu lodi. Panují obavy z poškození životního prostředí, neboť nad vrakem lodi se objevila olejová skvrna.

Přístav v Konstanci v posledních týdnech nabyl na důležitosti poté, co začal sloužit k vývozu zemědělských produktů z Ukrajiny, která čelí ruské námořní blokádě. Evropská unie kvůli ruské invazi na Ukrajinu od srpna zcela zakáže dovoz ruského uhlí, Srbsko se však k protiruským sankcím nepřipojilo.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa