Doba čtení:1 m, 2 s
Elektrárna patří společnosti ČEZ, kromě hnědého uhlí spaluje i biomasu, zejména štěpku. Foto: ČEZ

V elektrárně v Trutnově – Poříčí v pondělí navečer hořelo uhlí a uhelný prach v zásobníku a na podávacím páse. Dodávky elektřiny a tepla požár neomezil. Hasiči škodu odhadli na 200 000 korun.

Nevylučují, že příčinou ohně bylo samovznícení. ČTK to řekly mluvčí hasičů Martina Götzová a společnosti ČEZ Šárka Lapáčková Beránková. Elektrárna patří společnosti ČEZ, kromě hnědého uhlí spaluje i biomasu, zejména štěpku.

K požáru vyjelo šest jednotek hasičů před 19:00 a zhruba za hodinu se jim podařilo oheň lokalizovat. „V zásobníku s kapacitou 300 tun bylo asi 50 tun uhlí. Šíření ohně se podařilo včas zastavit a oheň se tak po dopravníku nerozšířil mimo zásobník,“ řekla mluvčí hasičů. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Zásah hasiči ukončili kolem 23:00.

V teplé vodě z elektrárny se líbí rybám

Příčinu požáru dnes budou zjišťovat vyšetřovatelé hasičů. Hodnotu majetku uchráněného před požárem hasiči vyčíslili na 35 milionů korun.

V Trutnově teplo z Poříčí odebírá asi 8000 domácností. Teplo proudí také do Mladých Buků, Horního Maršova, Bohuslavic, Suchovršic, Úpice, Radvanic, Svobody nad Úpou a Janských Lázní. Elektrárenský výkon elektrárny činí 165 megawattů.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa