Válku na Ukrajině podnítil i falešný environmentalismus

Johnu Kerrymu vadí, že by válka na Ukrajině mohla odvrátit pozornost od klimatické krize. Foto: wikipedia.org

Bývalý ministr zahraničí a současný klimatický zmocněnec Spojených států John Kerry si postěžoval, že „ukrajinská krize by mohla odvrátit pozornost světa od klimatické krize, což by mohlo mít masivní emisní následky.“ Jeho slova jsou hned dvojnásobně skandální.

V první řadě se asi netřeba ptát, jak znějí Ukrajincům, kterým na hlavy dopadají ruské rakety a bomby. Je to cynický výsměch všem mrtvým, zraněným, trpícím, lidem, kteří v panice se svými dětmi prchají ze svých domovů.

Současně je třeba otevřeně říci, že Kerry patří k lidem, kteří nesmyslnou agresi Putinova Ruska vůči Ukrajině nepřímo umožnili. Kerry je zmocněncem amerického prezidenta Joea Bidena pro otázky klimatických změn. Společně od inaugurace udělali v údajném zájmu klimatu několik kroků, kterými zvýšili závislost své země na dovozu surovin mj. právě z Ruska.

Analytici: Green Deal skončil

Jak loni uvedla agentura Bloomberg, Rusko dodává Spojeným státům více ropy než kterákoli jiná země s výjimkou Kanady. Přibližně 20 milionů barelů měsíčně.

Tato ropa – nakupovaná Amerikou, Německem a mnoha dalšími zeměmi – pohání ruský pokus o obnovu starého Sovětského svazu. Biden to ve svém projevu zdůraznil, ale je to jeho velká vina, uvedl server theepochtimes.com.