Vattenfall bude o prodeji jednat se všemi zájemci

Lom Welzow-Jih, jeden ze čtyř lomů, které Vattenfall prodává. Foto: J.-H. Janßen

Lom Welzow-Jih, jeden ze čtyř lomů, které Vattenfall prodává. Foto: J.-H. Janßen

Švédský energetický koncern Vattenfall bude o prodeji svých německých hnědouhelných aktiv jednat nadále se všemi zájemci. Závazné nabídky na odkoupení aktiv, představujících doly a elektrárny, očekává během prvního březnového týdne. S odvoláním na zdroje z Vattenfallu to dnes uvedl německý deník Handelsblatt.

Švédský státní podnik Vattenfall si po předložení všech předběžných nabídek vybral postup, kdy všem zájemcům poskytne informace o provozních údajích svých aktiv a o případném prodeji rozhodne po podání závazných nabídek.

Čtěte také:
U Vattenfallu nejde o uhlí, ale o elektrárny
Prodává Vattenfall zlatý důl nebo černou díru?

Předběžnou nabídku na koupi aktiv Vattenfallu podala energetická společnost ČEZ, Energetický a průmyslový holding (EPH) s investiční skupinou PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, Vršanská uhelná ze skupiny Czech Coal, spojená se jménem finančníka Pavla Tykače a největší australská investiční banka Macquarie spolu s pátým největší německým producentem energie společností Steag, jenž předloží nabídku společně.

Vattenfall chce prodat čtyři hnědouhelné doly a elektrárny o celkovém výkonu více než 8 tisíc megawattů. Zároveň prodává v odděleném tendru východoněmecké elektrárny s výkonem kolem 3 tisíc megawattů. Švédové chtějí prodat elektrárny Boxberg, Jänschwalde, Schwarze Pumpe and Lippendorf blok R a hnědouhelné lomy Jänschwalde, Chotěbuz-Sever, Welzow-Jih, Nochten a Reichwalde.

Mohlo by vás zajímat:
Tykač potvrdil zájem o Vattenfall
Tendr Vattenfallu: Finále za půl roku
Vattenfall chtějí i Němci