Výrobce důlních zařízení hledá nové zaměstnance

Ostroj je ryze českou akciovou společností. Ve svém portfoliu má důlní stroje, hydraulické válce, hřídele, tiskařské válce či ocelové zápustkové výkovky. Foto: ostroj.cz

Opavský výrobce důlních zařízení a dalších strojírenských produktů Ostroj chce nabrat 50 zaměstnanců. Podnik, který zaměstnává na 800 lidí, získal počátkem letošního roku zvýšený objem zakázek. ČTK to za Ostroj sdělil Michal Novotný.

Uplynulý rok pro nás rozhodně nebyl jednoduchý, zejména v období od března do srpna, kdy celá ekonomika, včetně oboru strojírenství a automobilového průmyslu, žila ve velké nejistotě. Objem výroby se začal výrazně zvedat až na konci třetího a během čtvrtého kvartálu,“ uvedl generální ředitel Ostroje Aleš Martínek.

Čtěte také:
Nový blok Dukovan získal povolení od Drábové
Temelín a Dukovany vyrobily loni méně elektřiny

Firma podle něj loni skončila v poměrně výrazné ztrátě. „Ta ale byla z velké části tvořena zapracováním opravných položek na nepotřebné zásoby související s rozhodnutím o uzavření dalších dolů společnosti OKD a očekávaným snížením dodávek náhradních dílů do jejich provozů,“ uvedl Martínek.

Letošní rok ale pro Ostroj začíná slibně. „Tři největší divize firmy Strojírna, Hydraulika a Kovárna a kalírna vykazují v horizontu prvního pololetí velmi dobrou zakázkovou naplněnost,“ uvedl Novotný.

Společnost nyní hledá zaměstnance v řadě odborných profesí. Potřebuje například obsluhu CNC center, soustružníky, svářeče či obsluhu kovací linky.

Ostroj je ryze českou akciovou společností. Dosahuje ročních tržeb přes miliardu korun, v roce 2019 to bylo 1,26 miliardy. Ve svém portfoliu má důlní stroje, hydraulické válce, hřídele, tiskařské válce či ocelové zápustkové výkovky. Součástí výrobních aktivit je i galvanické zinkování a chromování.