Doba čtení:1 m, 1 s
Dodávky tepelné energie do průmyslových podniků byly v pondělí v Kolíně zastaveny, naopak bez omezení jsou zajištěné pro nemocnici, domy seniorů a dětské centrum. Foto: wikipedia.org

V kolínské teplárně a elektrárně dnes pokračuje vyšetřování příčiny pondělního požáru. Na místě bude dopoledne pracovat vyšetřovatel. „Požár je oficiálně zcela zlikvidovaný,“ řekla dnes mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. Škoda je předběžně odhadnutá na desítky milionů korun, vyšetřovatel ji zřejmě ještě upřesní.

Podle mluvčí skupiny Veolia, do které zařízení patří, Marcely Dvořákové pokračují práce na plnohodnotné obnově dodávek tepla kolínským domácnostem, nyní jsou částečně regulované. Dodávky teplé vody jsou omezené jen minimálně.

Čtěte také:
Výbuch uhelného prachu v Kolíně způsobil škodu za desítky milionů
Emise z energetiky klesají, z dopravy naopak rostou

V pondělí před 11:00 vybuchl v elektrárně a teplárně uhelný prach na takzvané zauhlovací cestě. Exploze poškodila budovu, následný požár se rozšířil i na střechu a do uhelné šachty a výtahu. Nikdo se nezranil. Oficiální likvidaci požáru hasiči vyhlásili před 20:00. Následovala ještě kontrola přívodů plynu a dalších technologií.

Dodávky tepelné energie do průmyslových podniků byly v pondělí v Kolíně zastaveny, naopak bez omezení jsou zajištěné pro nemocnici, domy seniorů a dětské centrum.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa