Vystřídá Borovec Vitáskovou?

Vitásková

Předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková. Foto: iUHLI.cz

O bývalém náměstku ministra obrany Jiřím Borovci, který tento týden skončil v dozorčí radě energetické společnosti ČEZ, se spekuluje jako o možném nástupci Aleny Vitáskové v čele Energetického regulačního úřadu. Informaci přinesl server Lidovky.cz.

„Zaznamenala jsem zprávy, že pan Borovec má nastoupit na mé místo,“ uvedla včera na diskusním setkání o budoucnosti české energetiky, který pořádal deník E15 Vitásková.

Borovec dříve ve společnosti ČEZ přímo působil, byl výrobním ředitelem. Působil také jako ředitel státního distributora paliv Čepro. Na začátku měsíce skončil jako náměstek na ministerstvu obrany.

Dnes se koná valná hromada společnosti ČEZ, na níž by měli být do dozorčí rady za stát zvoleni zástupci ministerstva financí Jan Sixta a Petr Blažek. Jejich nominaci doporučil vládní výbor pro personální nominace.  Kromě Borovce by měl dozorčí radu podle informací ČTK opustit zřejmě také první náměstek ministra financí Lukáš Wagenknecht.

Dozorčí rada ČEZ má 12 členů. Stát, kterému ve společnosti přes ministerstvo financí patří zhruba 70 procent akcií, má osm členů. Zbytek jsou zástupci zaměstnanců.