Doba čtení:50 s
Ilustrační foto: Vršanská uhelná, Tomáš Malý

Zaměstnanci skupiny Czech Coal, za kterou stojí finančník Pavel Tykač, dostanou i v letošním roce třináctý plat. Mezi zaměstnance bude rozděleno zhruba 40 milionů korun. Informaci přinesla Mladá fronta Dnes.

„Výplata třináctého platu vychází z platné kolektivní smlouvy. Skládá se ze dvou částí. První část slouží k takzvanému naplnění závazku z kolektivní smlouvy. Druhá část je, zjednodušeně řečeno, nadstandard, o jejímž vyplacení a případné výši rozhoduje akcionář Pavel Tykač,“ řekl personální ředitel Vršanské uhelné Petr Mrvík. Dodal, že ve všech společnostech skupiny bude třináctý plat mírně vyšší, než tomu bylo loni.

Společně s listopadovou mzdou se na třináctý plat může těšit zhruba 1700 zaměstnanců Vršanské uhelné, Coal Services, Czech Coal Power, Renogumu a Rekultivací. „Třináctý plat není nároková mzda, jeho hodnotu ovlivňuje kromě výkonnosti a ekonomických ukazatelů jednotlivých společností také individuální výkonnost a přínos každého zaměstnance. Jeho výše se tak může mezi jednotlivými společnostmi, ale i mezi jednotlivými zaměstnanci lišit,“ doplnil Mrvík.