Zaměstnanci OKD se znovu mohou očkovat na šachtě

Těžební firma OKD má v současnosti více než 78 procent zaměstnanců, kteří už prošli kompletní vakcinací proti covid-19. Foto: OKD

Potřetí za sebou zajistila společnost OKD možnost očkování proti covid-19 přímo na šachtě ČSM. Zdravotníci budou připraveni na lokalitě Sever i Jih, a to ve spolupráci se zdravotní pojišťovnou RBP, která zajistila mobilní očkovací tým. Zaměstnanci OKD a jejich rodinní příslušníci tak mohou přijít už dnes na lokalitu ČSM – Sever a za týden, tedy v pátek 21. ledna na lokalitu ČSM – Jih.

Už v tuto chvíli se nám přihlásilo téměř 260 zaměstnanců a jejich příbuzných, kteří přijdou na očkování. Většinou mají zájem o posilovací dávku. Jsme rádi, že naši lidé dbají o své zdraví a také svých kolegů na pracovišti. Skupina očkovaných zaměstnanců v OKD tak stále roste„, upřesnil David Hájek, ředitel provozu OKD.

Letos má v Česku skončit těžba černého uhlí

Těžební firma OKD má v současnosti více než 78 procent zaměstnanců, kteří už prošli kompletní vakcinací proti covid-19. OKD má v současnosti zhruba 2700 vlastních zaměstnanců a okolo 800 dodavatelských pracovníků. Na konci roku by měla definitivně ukončit těžbu.