Zeman dnes poobědvá s Dienstlem

Doba čtení:1 m, 21 s
Zeman Miloš

Prezident Miloš Zeman. Foto: hrad.cz

Prezident České republiky Miloš Zeman je od včerejška na návštěvě Ústeckého kraje. V jejím rámci se dnes například setká i s majitelem Severní energetické Janem Dienstlem, zítra by měl navštívit třeba elektrárnu Ledvice, která patří do skupiny ČEZ.

Uhlobaron a zároveň nadšený vinař Dienstl Zemana přivítá přímo ve svém Zámeckém vinařství Třebívlice. Řeč bude nepochybně o situaci lomu ČSA, u něhož vláda rozhodla prozatím zachovat územní limity těžby. Lom tak čeká útlum těžby a hrozí, že o práci přijdou stovky horníků. Zeman přitom již při své únorové návštěvě podpořil úplné prolomení limitů.

Čtěte také: Zeman: Uhlí z ČSA bude jednou potřeba

Kromě tamních vín bude na stole zauzený roastbeef Red Angus, šalotkový salát, křenová pěna a česneková polévka.  „Jako hlavní chod saltimbocca z králičího hřbetu, šťouchaný brambor v kapustě, kedlubna a šípkový demi glace. Jako dezert vanilková, čokoládová a citronová zmrzlina. Vše ze surovin místních farmářů,“ sdělil serveru iDNES.cz ředitel vinařství Tomáš Loukota.

Zítra Zeman navštíví nejmodernější českou uhelnou elektrárnu Ledvice, která se nachází těsně před spuštěním. „Na programu je nejen krátké setkání s vedením ČEZ a elektrárny, ale především půlhodinové setkání se zaměstnanci elektrárny v kinosále místního informačního centra,“ sdělil serveru iUHLI.cz mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

Zeman byl letos v Ústeckém kraji na třídenní návštěvě již v únoru. Letošní druhou návštěvu prezident zahájil na krajském úřadě v Ústí nad Labem, dál pojede do Děčína, Benešova nad Ploučnicí, Bíliny, Třebívlic, Lovosic, Loun, Ledvic a Kadaně.

Mohlo by vás zajímat:
Bartuška: Ještě budeme rádi, že uhlí máme
Zeman podpořil prolomení limitů
Uhelná elektrárna budoucnosti