Doba čtení:1 m, 0 s
Foto: Vršanská uhelná

Prolomení limitů těžby hnědého uhlí v severních Čechách podpořil při jednání s vládou, odboráři a zaměstnavateli prezident Miloš Zeman. Uvedl to server iDNES.cz  „Dříve nebo později k prolomení limitů dojde,“ řekl Zeman. K otázce by podle něj mělo být krajské referendum. Prolomení limitů těžby podpořil i šéf odborové centrály Josef Středula.

„My budeme požadovat prolomení limitů,“ řekl Středula. Podpořil to i s ohledem na to, že Ústecký kraj je dlouhodobě postižen velkou nezaměstnaností. „Něco jiného je prolamovat limity tam, kde nikdo nebydlí, a něco jiného v Horním Jiřetíně,“ poznamenal šéf Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se k tomu, zda je on sám pro prolomení limitů, nevyjádřil.

Pro prezidenta to byla už druhá návštěva na společném jednání vlády se zástupci odborů a zaměstnavateli. Při té první loni v červnu podpořil zvyšování minimální mzdy. To ještě vládl kabinet Jiřího Rusnoka.

Zemana ministři, zaměstnavatelé a odboráři přizvali k projednávání plánu na podporu hospodářského růstu. To je téma, které prezident dlouhodobě akcentuje. Mluví přitom o nutnosti investic, zejména do infrastruktury. To se, jak je prezident přesvědčen, zemi v budoucnu vrátí a ještě přitom více lidí dostane práci.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa