Doba čtení:1 m, 3 s
Obvodní soudu pro Prahu 2 přiznal k odškodnění i úrok z prodlení, takže konečná částka podle Douchova advokáta Miroslava Tichého přesáhne pět milionů. Foto: wikipedia.org

Bývalý znalec Rudolf Doucha vysoudil za stíhání v kauze privatizace důlní společnosti OKD odškodné od státu přes 4,4 milionu korun. Uvedl to deník Právo na základě vyjádření Obvodního soudu pro Prahu 2.

Soud přiznal k odškodnění i úrok z prodlení, takže konečná částka podle Douchova advokáta Miroslava Tichého přesáhne pět milionů, píše deník. Doucha byl stíhán od roku 2012 kvůli údajně zkreslenému posudku hodnoty státního podílu v OKD. V roce 2019 ho ale soud pravomocně viny zprostil.

Manažery MUS poslal soud do vězení na 7,5 a šest let, propadly jim miliony

Žalobě bylo vyhověno částečně,“ sdělila Právu mluvčí obvodního soudu Marcela Pröllerová. Doucha původně požadoval 6,82 milionu. Verdikt o odškodnění není pravomocný. Odvolání však zatím podle Pröllerové žádná ze stran sporu nepodala.

Akcie OKD stát v roce 2004 prodal skupině Karbon Invest za 4,1 miliardy korun, podle státního zastupitelství však byla cena nejméně 9,8 miliardy. Obvinění kvůli tomu čelili kromě Douchy ještě bývalí místopředsedové Fondu národního majetku Pavel Kuta a Jan Škurek, všechny ale soud osvobodil.