Doba čtení:1 m, 3 s
Foto: vlada.cz
Na dnešním Žofínském fóru vystoupí i premiér Bohuslav Sobotka. Foto: vlada.cz

V pražském Paláci Žofín se dnes bude diskutovat o energetice. Na tradičním Žofínském fóru vystoupí mimo jiné premiér Bohuslav Sobotka, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová nebo generální ředitel energetické společnosti ČEZ Daniel Beneš.

Tématem bude státní energetická koncepce, energetická bezpečnost Česka a ekonomické dopady takzvaného zimního balíčku energetických návrhů, který v listopadu představila Evropská komise (EK). Komise soubor návrhů nazvala „Čistá energie pro všechny Evropany“ a kromě jiného v nich zohlednila závazky související s pařížskou dohodou o ochraně klimatu. Jejich součástí jsou tak návrhy na snížení plýtvání energií, lepší integraci obnovitelných zdrojů a postupné odstraňování dotací pro výrobu elektřiny z uhlí.

Čtěte také:
ČEZ prodal byty v Písnici Krúpovi
Krúpa: Ať Bakala vrátí dividendy

Česká republika má k některým prvkům listopadových návrhů EK připomínky. Nelíbí se ji například existence takzvaných kapacitních mechanismů, které údajně mohou zvýhodňovat ekonomicky silnější země. Praha také zdůrazňuje, že to musí být členské země, které si nadále podrží odpovědnost za určování svého energetického mixu i podoby spolupráce se sousedy.

Mohlo by vás zajímat:
Když jde na pedikůru pořádný macek
Bývalý důl se proměnil v muzeum a zábavní park
Obr mezi obry opět těží

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa