Přinesly volby energetické prozření?
Nová sněmovna je složená ze sedmi stran. S největší pravděpodobností budeme mít také úplně jinou vládu. Co to přinese české energetice a Čechům vůbec?
Turów: Komise včas vyzve Polsko k zaplacení pokut
Evropská komise „včas“ vyzve Polsko k zaplacení sankcí uložených Soudním dvorem EU ve sporu o hnědouhelný důl Turów, uvedl mluvčí EK. Soud už dříve nařídil Polsku, aby zastavilo činnost dolu na hranicích s Českou republikou.
Sehnat dobrou nabídku energií je teď nemožné
Někteří dodavatelé energií zastavili kvůli velkému náporu příjem zákazníků od konkurence, jiní nabídky pro ně zdražují. Vyplývá to ze zjištění ČTK.
České uhelky vypouštějí stále méně emisí
Množství škodlivin, které vypouštějí do ovzduší české hnědouhelné elektrárny, trvale klesá. Do projektů na snížení emisí investují elektrárny stamiliony korun a některé se připravují na přechod k obnovitelným zdrojům energie.
