Doba čtení:57 s
Aktivistům vadí, že Shell investuje více do fosilních paliv než do obnovitelných zdrojů. Foto: wikipedia.org Paddy Briggs

Ekologická organizace Milieudefensiese chystá podat žalobu na společnost Shell kvůli údajné zodpovědnosti korporace za změnu globálního klimatu. Firma má na vyjádření osm týdnů.

Právník Roger Cox, zástupce Milieudefensie, tvrdí, že politika společnosti Shell je v přímém rozporu s východisky Pařížské dohody. Jejím cílem je udržet globální oteplování pod dvěma stupni Celsia ve srovnání s hodnotou před nástupem průmyslové revoluce, uvedl server info.cz.

Čtěte také:
Shell prodal patenty na zplyňování uhlí
Němci platí za elektřinu rekordní ceny

Ekologickým aktivistům vadí, že společnost Shell investuje miliardy do rozvoje fosilního hospodaření, zatímco do obnovitelných zdrojů investuje v řádu nižších jednotek procent celkových rozvojových investic.

Po celém světě roste počet soudních procesů, v nichž jsou korporace žalovány za následky své činnosti. Americký New York, Oakland a San Francisco požadují po pěti největších ropných společnostech včetně Shellu kompenzaci za stoupající hladinu přílivu a častější bouře.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Nejlepší podzemní sklápěčka na světě
Mobil ušitý horníkům na míru
VIDEO: Čínský titán na 16 kolech