Doba čtení:1 m, 15 s
CAT B15 CAT 277D_compressed
Pomocí tohoto smartphonu můžete dokonce řídit bagr Cat 277D. Foto: cat.com

Společnost Caterpillar uvedla na trh novou řadu smartphonů, která je přímo určena pro používání v drsných podmínkách, například v dolech. A co víc, pomocí těchto telefonů můžete dokonce řídit bagr Cat 277D.

Telefon Caterpillar B15 je navržen speciálně pro práci v důlním a stavebním průmyslu. Může se pochlubit hliníkovým krytem a displejem Gorilla Glass. Přístroj může spadnout a beton z výšky 1,8 metru, aniž by utrpěl víc, než kosmetické poškození. Dotykový displej funguje dobře, i když je mokrý.

Čtěte také:
VIDEO: Jak složit bagr za 90 vteřin
VIDEO: Největší hydrostatický buldozer na světě

B15 je rovněž vodotěsný a může být ponořen do hloubky jednoho metru po dobu 30 minut.  Telefon je zároveň absolutně odolný proti prachu a dalším nečistotám. Má robustní průmyslový design a je asi 15 mm tlustý, takže byste si měli všimnout, že vám vypadl z kapsy, i když jeho displej má uhlopříčku pouze čtyři palce.

Na telefonu běží Android 4.1 Jellybean, přístroj má pěti megapixelový fotoaparát a jen 512 megabajtů paměti RAM, což ale nemusí vadit, pokud chcete pouze uskutečňovat hovory, případně zkontrolovat e-maily.

Pro pracovníky a operátory, kteří mají rádi značku Cat, jde tak o ideální telefon. Cena přístroje se v České republice pohybuje kolem osmi tisíc korun.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech
Rypadlo váží jako 2700 škodovek
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa