Doba čtení:57 s
Pentagon má 28 kilometrů chodeb, 7700 oken a rozlohu 604 000 metrů čtverečních. Foto: pixabay.com

Pentagon, tedy sídlo amerického ministerstva obrany, bude mít nově na střeše solární panely. Projekt je součástí plánu administrativy prezidenta Joea Bidena na podporu obnovitelných zdrojů energie a podpory udržitelného rozvoje. V tiskové zprávě to oznámilo americké ministerstvo energetiky.

Pentagon je jedním z 31 vládních objektů, které obdrží granty ministerstva energetiky v celkovém objemu 104 milionů dolarů (2,4 miliardy Kč). Díky nim se má zdvojnásobit množství bezuhlíkové elektřiny ve federálních zařízeních a vytvořit 27 megawattů čisté energie. Na projekt by se také mělo využít více než 361 milionů dolarů (8,2 miliardy Kč) soukromých investic, uvedlo ministerstvo energetiky.

Zákonodárci Utahu tlačí na delší využívání uhlí

Solární panely na střeše, systém rekuperace tepla a solární termické panely budou nainstalovány na budově ministerstva obrany na předměstí Washingtonu.

Pentagon má 28 kilometrů chodeb, 7700 oken a rozlohu 604.000 metrů čtverečních. Až do letoška byl největší administrativní budovou na světě, než ji sesadila nová diamantová burza v Suratu v indickém státě Gudžarát, uvedla agentura AFP.