Společnosti Consol Energy navrhla unikátní uhelnou elektrárnu, která by mohla spalovat uhelný odpad a zároveň zachytávat emise oxidu uhličitého a ukládat je do podzemí. Projekt je jedním ze čtyř, které čerpají federální financování ve výši téměř 80 milionů dolarů.
Plán společnosti Consol je postavit 300 megawattový závod poblíž jeho pensylvánského těžebního komplexu v Greene a Washingtonu, největšího podzemního těžebního komplexu v Severní Americe. Inovativní závod by fungoval na řadu paliv, včetně 3 milionů tun mokrého odpadního uhlí, odpadu z vytěženého uhlí, které v současnosti končí na skládkách, a také vlhké biomasy, jako jsou trávy a mladé stromy, napsal server msn.com.
Čtěte také:
Zelené plány ohrožuje a prodražuje nedostatek mědi
Soud zablokoval společný podnik Arch a Peabody
Elektrárna by také byla vybavena systémem, který by odstranil 97% oxidu uhličitého z komínů, stlačil jej a napojil na vrty, které by vstřikovaly plyn do hlubokých podzemních vrstev hornin pro trvalé skladování.
V rámci své projektové studie Consol Energy uvedla, že by to mohl být impuls pro vytvoření „regionálního uzlu pro sekvestraci“ v jihozápadní Pensylvánii, který by přijímal CO2 z jiných průmyslových zařízení pro podzemní skladování.
Consol Energy odhaduje, že pokud přijde s proveditelným designem, výstavba by mohla začít do roku 2024 a elektrárna by mohla být v provozu do roku 2027.