Soud zablokoval společný podnik Arch a Peabody

Prostřednictvím transakce oznámené v červnu 2019 měly Peabody a Arch v plánu spojit své těžební operace v povodí Southern Powder River Basin na severovýchodě Wyomingu. Foto: wikipedia.org

Těžební společnosti Peabody Energy a Arch Resources ukončily navrhovaný společný podnik pro tepelná aktiva poté, co americký okresní soud rozhodl o zablokování transakce. Firmy uvedly, že jsou zklamané a nesouhlasí s verdiktem. Vázaná aktiva by podle nich posloužila nejlepšímu zájmu zúčastněných stran.

Prostřednictvím transakce oznámené v červnu 2019 měly Peabody a Arch v plánu spojit své těžební operace v povodí Southern Powder River Basin na severovýchodě Wyomingu. Federální obchodní komise ale v únoru podala na navrhovaný společný podnik správní stížnost z obav, že transakce mezi dvěma největšími společnostmi těžícími uhlí v USA eliminuje hospodářskou soutěž, uvedl serverminigweekly.com.

Čtěte také:
Zelené pokrytectví General Electric
Vietnamci budou těžit uhlí v Laosu

Prezident a generální ředitel společnosti Peabody Glenn Kellow uvedl, že skupina se bude i nadále soustředit na to, aby byla nízkonákladovým producentem uhlí, aby co nejlépe konkurovala zemnímu plynu a dotované obnovitelné energii.

Společnost Arch bude pokračovat ve svém strategickém posunu směrem k ocelářskému a metalurgickému trhu, uvedl generální ředitel společnosti Arch Paul Lang.