Doba čtení:1 m, 4 s
Ilustrační foto: Imagio.cz
Ilustrační foto: Imagio.cz

Nadnárodní těžební gigant Anglo American oznámil radikální obchodní změny, zahrnující masivní propouštění zaměstnanců. O práci přijde 85 tisíc z celkového počtu 135 tisíc zaměstnanců, uvedl generální ředitel společnosti Mark Cutifani.

Změna si v následujících letech vyžádá uzavření nebo prodej velkého počtu firemních aktiv a to včetně těžby uhlí v Austrálii. Pokud jde o uhlí, Anglo American se již zaměří pouze na nízkonákladovou těžbu uhlí prvotřídní kvality. Snižování pracovních míst bude probíhat v následujících třech letech.

Máme před sebou zásadní omezení ve vytváření efektivnějších a přesnějších portfolií. Rok 2016 je rokem radikálních změnGlobální trh s komoditami se neustále zhoršuje a již není prostor na žádnou změnu,“ řekl Cutifani.

Čtěte také:
Pro Australany je uhlí úžasné
Šokující zvrat. Miliardář Soros investuje do uhlí

Společnost bude konsolidovat nebo úplně uzavře řadu svých podniků. Cílem je ořezat celková aktiva o 60 procent a konsolidovat ze šesti samostatných firem do tří – De Beers, Industrial Metals a Bulk Commodities.

Anglo American, která je pátou největší těžební skupinou na světě, již v září minulého roku oznámila, že plánuje prodat většinu svých problematických aktiv.

Mohlo by vás zajímat:
Čína neotevře do roku 2019 nové uhelné doly
Australané koupili za miliardu důl v Kanadě
Indové mají povolení těžit v Austrálii