Doba čtení:1 m, 1 s
Ministr Habeck podle uniklých dokumentů ignoroval experty a veřejně tvrdil opak toho, co ukázala analýza. Foto: wikipedia.org

Německý ministr pro hospodářství a ochranu klimatu za Stranu zelených, Robert Habeck, nebral spolu s ministryní pro životní prostředí Steffi Lemkeovou ohled na analýzu vlastních expertů, kteří spočítali, že prodloužení životnosti německých jaderných elektráren sníží ceny elektřiny a povedou i ke zvýšení bezpečnosti celé energetické sítě.

Ukazují to interní dokumenty, jejichž závěry zveřejnil deník Die Welt. Z nich je patrné, že prodloužení životnosti německých jaderných elektráren Habeckovi doporučili jeho vlastní analytici už 1. března letošního roku, a naopak varovali před neblahými dopady jejich uzavření.

Uhelné elektrárny ušetří Německu spoustu plynu

Ministři za stranu Zelených ale i nadále trvali na odpojení jaderných elektráren ze sítě na konci letošního roku, a tvrdili, že prodloužení jejich životnosti nebude mít žádný vliv na vývoj cen elektřiny a nepovede ani k ušetření plynu, napsal server idnes.cz.

Podle posledních zpráv to vypadá, že Německo kvůli energetické krizi umožní provoz svých posledních tří jaderných elektráren až do 15. dubna příštího roku. Spolkový kancléř Olaf Scholz před pár dny oznámil, že země upraví zákony tak, aby reaktory mohly fungovat déle.