Doba čtení:1 m, 7 s
Vývoz australského uhlí dosáhl v letech 2019-20 objemu 54,6 miliard dolarů, což činí 11,5 procenta z celkových vývozních příjmů Austrálie. Ilustrační foto: wikipedia.org

Australská surovinová Rada (MCA) vydala zprávu o poptávce po tepelném uhlí s názvem Commodity Insights. Organizace očekává, že do roku 2030 poroste asijský dovoz tepelného uhlí o více než 270 milionů tun na 1,1 miliardy ročně.

Výkonná ředitelka MCA Tania Constablová uvedla, že zpráva vyzvala místní těžaře uhlí, aby pracovali na snižování emisí implantováním technologií včetně zachycování, využití a skladování uhlíku.

Čtěte také:
Austrálie odmítá odejít od uhlí
Austrálie s uhlím počítá

„Australské tepelné uhlí patří k nejkvalitnějším na světě, což umožňuje vyrábět více energie s menším množstvím (oxidu uhličitého) emitovaného za (kilowatthodinu) vyrobené elektřiny než většina alternativních zdrojů,“ citoval Constablovou server australianminig.com.

Pro dosažení nižší úrovně oxidu uhličitého se akční plán MCA v oblasti klimatu zaměřil na implementaci technologie s nízkými emisemi do těžebních lokalit v Austrálii.

Když se svět vzpamatuje z COVID-19 a bude usilovat o budoucnost s nulovými čistými emisemi, budou australské těžební společnosti hrát ústřední roli při zajišťování zdrojů potřebných k udržitelnému růstu v příštích desetiletích,“ uvedl Constablová.

Vývoz australského uhlí dosáhl v letech 2019-20 objemu 54,6 miliard dolarů, což činí 11,5 procenta z celkových vývozních příjmů Austrálie.