Bakala by se na Ostravsku neměl ukazovat

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ve Stodolní ulici už se Zdeněk Bakala nejspíš nikdy nepobaví. Foto: wikipedia.org

Černouhelná OKD se nachází v kritické situaci. Hrozí hromadné propouštění, což logicky vede k nervozitě zaměstnanců. Ti přitom mají jasno, kdo je největším viníkem jejich problémů. Jde o miliardáře Zdeňka Bakalu.

Bakala už víceméně vycouval ze svého byznysu v České republice a žije v zahraničí. Udělal dobře, protože doma, a zejména na Ostravsku by se už raději vůbec neměl ukazovat. Hrozila by mu totiž nejspíš fyzická inzultace. Alespoň to napovídají reakce uživatelů sociální sítě Facebook pod články na profilu iUHLI.cz.

Čtěte také:
Vlastníci OKD sázejí na Babiše
Nový vlastník NWR představenstvo nezměnil

Vztek a nenávist, vůči Bakalovi z nich doslova čiší. „Směje se, jak nás všechny okradl, ale ne nadarmo se říká, kdo se směje naposledy, ten se směje nejlépe, a na každého jednou dojde,“ napsala Jaroslava Sichová v jednom z menšiny příspěvků, které neobsahují vulgarismy či přímé výhrůžky.

Tisíce lidí dostal do těžké chudoby

Lidem kromě Bakalovy role v OKD leží logicky v žaludku zejména byty RPG. Ty Bakala kdysi slíbil odprodat horníkům za symbolické ceny, nakonec je však prodal nadnárodnímu investorovi. „Je to zrůda. Byty získal za minimum, a teď po nás chtějí 3 700 000 korun, nehorázné. Baráky jsou 120 let staré, za jednu bytovou jednotku platí 60 000 daň a oni chtějí takovou sumu. Měli nám udělat okna a vykašlali se na nás,“ uvedla Marta Högerová Fránková.

Tony Veselý upozornil na to, že Zdeněk Bakala při svém obohacování nebral žádné ohledy na zaměstnance, kteří mu k miliardám pomohli. Svůj vztah k Bakalovi dal najevo i zkomolením jeho jména. „Kakala ty prachy do smrti nikdy neutratí. Asi si je vezme do hrobu. Tisíce lidí dostal do těžké chudoby, bídy a ztráty smyslu žít.“

Erika Rajsnerová upozornila na to, že ani v ateistické České republice by se nemělo zapomínat na vyšší spravedlnost. „Boží mlýny melou pomalu, ale jistě…,“ poslala Bakalovi varování do švýcarského exilu.

Mohlo by vás zajímat:
Bakala utekl před zodpovědností
Šikovný krejčí Zdeněk Bakala
Bakala: Žralok pravdy a lásky
Sliby, byty a letadla Zdeňka Bakaly