Doba čtení:1 m, 24 s
V rámci kontraktů z roku 2014 získala společnost Asental Land parcely uprostřed golfového hřiště, OKD za to dostala pozemky okolo golfu a zanedbaný areál Doubravského zámku. Foto: golflipiny.cz

Realitní společnost Asental Land miliardáře Zdeňka Bakaly se soudí s insolvenčním správcem těžební společnosti OKD Lee Loudou o rekreační oblast Darkovské moře a golfový areál Lipiny. Asental před Krajským soudem v Ostravě obhájil platnost převodu parcel z OKD do jeho držení.

Louda se proti rozhodnutí ostravského soudu odvolal k Vrchnímu soudu v Olomouci. „S rozsudkem Krajského soudu v Ostravě o odpůrčí žalobě insolvenčního správce společnosti OKD Leeho Loudy jsme obeznámeni. Registrujeme rovněž, že insolvenční správce proti rozsudku podal odvolání. Do úplného ukončení soudního sporu se k této věci nebudeme vyjadřovat,“ uvedl pro E 15 mediální zástupce Asentalu Tomáš Neščák. Louda rozhodnutí soudu nekomentoval.

Čtěte také:
OKD zpochybnila nestrannost soudu ve sporu s NWR
Bývalý velvyslanec USA Schapiro je Bakalovým právníkem

Firmy Asental a OKD uzavřely v roce 2014 dva realitní kontrakty. První kupní smlouva byla podle insolvenčního správce OKD pro těžaře cenově nevýhodná. Druhá smlouva zajišťovala směnu pozemků obou společností. Také v tomto případě to podle Loudy pro OKD nebylo výhodné.

Zatímco Asental získal parcely uprostřed golfového hřiště, OKD za to dostala pozemky okolo golfu a zanedbaný areál Doubravského zámku. Kromě zrušení smluv se Louda po Asentalu domáhá více než devatenácti milionů korun. Podstatnou roli pro neplatnost smluv podle insolvenčního správce hraje i skutečnost, že obě firmy měly stejného koncového vlastníka. Ostravská soudkyně Simona Pittermannová ale tyto argumenty smetla ze stolu.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Nejlepší podzemní sklápěčka na světě
Služební auto obra Koloděje
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme