Bakalův výslech rozbouřil Facebook

facebook

Jméno Zdeňka Bakaly budí na Facebooku vášně.

Informace, že policie, která už přes půl roku zkoumá finanční operace v ostravské těžební společnosti OKD, chystá výslech miliardáře Zdeňka Bakaly, vyvolala na sociálních sítích doslova pozdvižení.

Na facebookovém profilu iUHLI.cz se strhla přestřelka názorů, do níž se zapojily desítky uživatelů. Velká část z nich je přesvědčena, že Bakala patří za mříže. „Pokud v této zemi existuje špetka spravedlnosti – budou mu slušet,“ okomentovala Radmila Heiniková možnost, že by miliardář musel obléci pověstné vězeňské tepláky. Podle některých by měli být spolu s Bakalou souzeni i někteří politici včetně premiéra Sobotky. „Bakala i se Sobotkou musí jít k „odpovědnosti“ za vytunelování OKD!!!,“ tvrdí například Karel Peř.

Čtěte také:
Bakala půjde k výslechu
Vitásková chce vyvlastnit Bakalův majetek

Často však zaznívají názory, že se Bakala dokáže vězení vyhnout. „Nic se mu nestane, to by museli do tepláků skoro všichni politici,“ je přesvědčen například Zdeněk Kolda. „Spíš ho někdo zastřelí, než bude odsouzen v té zkorumpované justici,“ napsal Dušan Pojmon. „Nevěřím, že tento slizoun bude někdy souzen a odsouzen. Na to má dost peněz, aby všechny podplatil,“ vyjádřil podobný názor i Antonín Tvrdý.

Veřejnost navíc příliš nedůvěřuje schopnostem nejvyššího státního zástupce Ivo Ištvána, který se stal „slavným“ díky kauze Nagyová, jejímž výsledkem byl konec Nečasovy vlády. „Ištván neprokázal ani kabelku, natož OKD!,“ vyjádřil svou skepsi například Ivan Soustružník.

Mohlo by vás zajímat:
Bakala utekl před zodpovědností
Šikovný krejčí Zdeněk Bakala
Bakala: Žralok pravdy a lásky
Sliby, byty a letadla Zdeňka Bakaly