Doba čtení:1 m, 1 s
V ranní špičce se zastavily i některé vozy metra například v největším brazilském městě Sao Paulo. Foto: pixabay.com

Miliony Brazilců ve středu ráno místního času postihl výpadek elektřiny, který způsobil v řadě měst chaos v dopravě. V ranní špičce se zastavily i některé vozy metra například v největším brazilském městě Sao Paulo. Různě dlouhý výpadek elektřiny zasáhl všechny státy brazilské federace s výjimkou jednoho. Příčina blackoutu se vyšetřuje.

Výpadek elektřiny v Brazílii nastal asi v 08:30 místního času (13:30 SELČ) na velké části území na severu a severovýchodě, ve zbytku země byly podle vládních úřadů zaznamenány krátké výpadky. Za necelou hodinu se dodávky podařilo v mnoha postižených oblastech obnovit, uvedla agentura EFE.

Šándor: Na blackout jsme katastrofálně nepřipraveni

Server G1 napsal, že problémy s dodávkami elektřiny byly zaznamenány v 25 z 26 brazilských států i v distriktu hlavního města Brasília.

Kvůli výpadku elektřiny se ráno zastavily některé linky metra ve městech s mnoha miliony obyvatel – Belo Horizonte, Salvador či Sao Paulo. Například ve městě Salvador museli někde cestující metra vystoupit z vagonů a po kolejích dojít do stanice.

V některých městech způsobily komplikace v dopravě nefungující semafory.