Doba čtení:1 m, 3 s
V řadě oblastí Indie jsou delší výpadky proudu časté, v největších městech, zvláště pak ve dvacetimilionové Bombaji, jsou ale velmi neobvyklé. Foto: pixabay.com

Miliony lidí v indické finanční metropoli Bombaji a okolí včera postihl rozsáhlý výpadek elektrického proudu. Zastavil vlakovou dopravu a vyžádal si odklad závěrečných zkoušek na vysokých školách, které se měly uskutečnit on-line. Podle agentury Reuters už se ale dodávky elektřiny podařilo z velké části obnovit.

Výpadek nastal v 10:00 místního času (06:30 SELČ). Zatímco mezinárodní letiště fungovalo normálně, provoz přerušily příměstské vlaky, v nichž uvázly tisíce cestujících. Železnice v oblasti Bombaje denně přepraví do úřadů a továren na sedm milionů lidí, v současnosti je ale její provoz omezen kvůli pandemii nemoci covid-19.

Čtěte také:
Kalifornie ukazuje rizikovost obnovitelných zdrojů
Začíná světová plynová válka?

Úřady uvedly, že výpadek způsobily technické problémy, které nastaly během údržbářských prací na rozvodné síti. V řadě oblastí Indie jsou delší výpadky proudu časté, v největších městech, zvláště pak ve dvacetimilionové Bombaji, jsou ale velmi neobvyklé.

Největší obavy způsobil výpadek v případě nemocnic, z nichž mnoho léčí pacienty nakažené koronavirem. Řada nemocnic uvedla, že musela využít generátory, které si v minulosti pořídily kvůli častým přerušením dodávek energie způsobeným příliš velkou poptávkou.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa