Brabec by uhelné zásoby neodepisoval

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Foto: wikipedia.org

Podle ministra životního prostředí a vicepremiéra Richarda Brabce (ANO) skončí využití uhlí v České republice kolem roku 2040. Ministr to prohlásil při návštěvě Litvínova.

Jeden z bodů diskuze mezi Brabcem a představiteli města Litvínova a dalších obcí a měst z Mostecka se týkal také limitů těžby hnědého uhlí. „Nevidím důvod pro prolamování limitů těžby na dole ČSA, ale konečné odepsání zásob v této oblasti momentálně nepovažuji za příliš pravděpodobné,“ uvedl ministr.

Čtěte také:
Piráti nechtějí výjimky. Podporu ale nemají
Chvaletická elektrárna žádá o emisní výjimku

Brabec se vyjádřil i na téma výše poplatku za vytěžené nerosty. Podle ministra Horní zákon sice připouští až desetiprocentní výši, ale koaliční partneři v minulosti návrh hnutí ANO na výraznější zvýšení nepodpořili. Využití uhlí v České republice skončí podle Brabce kolem roku 2040 a přednost dostanou alternativní zdroje energie.

„Velmi oceňuji, že právě ministr životního prostředí projevuje zájem o náš kraj postižený těžkým průmyslem, že přijal pozvánku k návštěvě Litvínova a udělal si čas i na diskuzi se zástupci měst a obcí našeho správního obvodu,“ uvedla po setkání starostka města Litvínova Kamila Bláhová.

Mohlo by vás zajímat:
Sjednotí Rusko energetiku EU?
Z polského boje o uhlí může těžit Rusko
Lžíce bagru dle ruských tradic