Brabec neslyší, nebo nechce slyšet

Ministr životního prostředí Brabec (ANO) na setkání se starosty na zámku Jezeří na dotaz serveru iUHLI.cz řekl, že zatím z Teplárenského sdružení České republiky neslyšel jediný hlas, který by řekl, že teplárny potřebují uhlí za limity. Teplárenské sdružení přitom vydalo 3. února tiskovou zprávu s titulkem „Uhlí za limity by mělo být efektivně využito v teplárnách“.

V ní říká předseda výkonné rady Teplárenského sdružení ČR a bývalý premiér Mirek Topolánek toto: „Provozovatelé tepláren mají zájem využít uhlí za limity v takovém množství a ceně, aby to umožnilo obnovu a modernizaci teplárenských zdrojů na dobu jejich životnosti při zachování konkurenceschopné ceny tepla.“

Vláda by podle něj měla dopředu nastavit jasné podmínky pro využití uhlí za limity. Asi všichni si dobře pamatujeme, že Mirek Topolánek opravdu nikdy nepatřil k nevýrazným postavám, naopak jeho hlas byl vždy slyšet velmi dobře. Přesto jej nyní ministr Brabec přeslechl. Je otázkou, proč se tak stalo. Skoro se nabízí odpověď, že v tomto případě platilo známé rčení, přání otcem myšlenky.