Budou poslanci vyšetřovat OKD?

Vznik komise iniciuje předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek. Foto: wikipedia.org

Ve Sněmovně by mohla vzniknout vyšetřovací komise, která by se zabývala uhelnou společností OKD. Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek o jejím vytvoření jednal se zástupci ANO a SPD.

Michálek uvedl, že o vzniku komise jednal minulý týden v kuloárech Sněmovny s předsedou poslaneckého klubu ANO Jaroslavem Faltýnkem a s předsedou ANO Andrejem Babišem. „Oba jmenovaní pak souhlasili s tím, že vyšetřovací komise k OKD je dobrý nápad, že má být složena na základě parity,” uvedl Michálek. Návrh na vznik komise k OKD by podle něj mohl padnout současně s návrhy na ustavení dalších sněmovních komisí.

Čtěte také:
Znali pravdu o OKD, ale už nežijí
Sobotka před soudem hájil prodej OKD

Michálek napsal, že o návrhu na vytvoření komise k OKD předběžně jednal také s předsedou SPD Tomiem Okamurou a s šéfem poslaneckého klubu hnutí Radimem Fialou. Oba podle něj s návrhem rovněž souhlasí.

Podle těchto předběžných diskusí to tedy vypadá, že na zřízení vyšetřovací komise je ve Sněmovně potřebný počet hlasů,” uvedl Michálek. ANO, SPD a Piráti mají dohromady ve Sněmovně 122 poslanců.

Mohlo by vás zajímat:
Zakládací vůz slouží uhelným rýpadlům
VIDEO: Čínský titán na 16 kolech
Rypadlo dokráčelo do cíle