Doba čtení:1 m, 20 s
Sporem se bude zabývat Městský soud v Brně. Foto: pixabay.com

Společnost Investhold LTD z Marshallových ostrovů, za kterou prý stojí bývalí uhlobaroni z Mostecké uhelné Marek Čmejla a Jiří Diviš, podala u Městského soudu v Brně žalobu na matku miliardáře a majitele realitní skupiny CPI Property Group Radovana Vítka Miladu Malou.

Firma žádá soud o určení nároku za půjčku peněz a uvádí, že v krajním případě by pokuty mohly překročit až 30 miliard korun. Nárok Investhold uplatňuje vůči Malé, kterou označuje za svého dlužníka, a přeneseně vůči skupině CPI ovládané Vítkem, uvedl server E15.cz.

Čtěte také:
Česko je zpět ve hře o miliardy z MUS
Podvodníkům z kauzy MUS možná zmírní tresty

Investhold tvrdí, že v letech 2008 až 2016 financoval Vítkovy aktivity, a umožnil tak skupině CPI Property Group rychle získat pozici jedné z nejsilnějších evropských realitních společností. „Prostředky byly poskytnuty paní Miladě Malé, matce Radovana Vítka, přičemž se jednalo o částku v celkovém objemu přesahujícím osm miliard korun. V důsledku neplnění a porušení uzavřených dohod ze strany Radovana Vítka přikročila společnost Investhold k vymáhání svých nároků,“ uvedla firma.

CPI považuje zprávu za účelovou a nepravdivou, snažící se poškodit její jméno. Podle mluvčího Jana Buriana CPI žádné peníze nedluží a bude se bránit všemi prostředky. Za skupinou Investhold podle něj stojí kontroverzní podnikatelé Marek Čmejla a Jiří Diviš, kteří byli ve skupině odsouzených ve Švýcarsku za podvod a praní špinavých peněz v kauze privatizace Mostecké uhelné společnosti.

Mohlo by vás zajímat:
Služební auto Koloděje
„BIG MUSKIE“ – největší chodící bagr
V garáži tento stroj neopravíte

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa