Byznys plán OKD na rok 2019 schválí PRISKO

OKD je jediným producentem černého uhlí v České republice. Foto: OKD

Akcionář OKD, společnost PRISKO, dostal od představitelů těžební společnosti byznys plán na letošní rok, který musel být vzhledem k prosincové mimořádné události na ČSM-Sever přepracován.

Nedali jsme do něj celou oblast 29. sloje v ohradníku a přehodnotili i dobývání porubu ve 30. sloji,“ uvedl pro Měsíčník Horník výkonný ředitel OKD Boleslav Kowalczyk s tím, že projednání a odsouhlasení tohoto dokumentu je teď na podniku PRISKO (respektive státu, jenž ho spravuje). V ražbách se v tomto roce počítá hlavně s dokončením investic v 11. kře na ČSA a s přípravou spojovacího překopu mezi ČSM a Darkovem, kudy by se mělo v budoucnu odtěžovat uhlí z porubů v ohradníku. „Ten překop je pro nás životně důležitý. Pokud dnes nezainvestujeme, za dva roky můžeme zjistit, že to už nedoženeme,“ doplnil Kowalczyk.

Čtěte také:
Pro rodiny horníků se vybralo už 6 milionů
Spory o dluhy OKD rozhodne jiný soudce

OKD je jediným producentem černého uhlí v České republice. Majitelem společnosti je od loňska prostřednictvím společnosti Prisko znovu stát. V dolech na Karvinsku pracuje přes 9000 lidí. Z nich je zhruba 6800 kmenových zaměstnanců OKD a téměř 2500 pracovníků dodavatelských firem. Mezi kmenovými zaměstnanci OKD je několik stovek Poláků, Slováků a některých dalších národností.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Nejlepší podzemní sklápěčka na světě
Mobil ušitý horníkům na míru
VIDEO: Čínský titán na 16 kolech