Doba čtení:59 s
Evropský parlament. Foto: Wikipedia, Alfredovic

Europoslanec Miroslav Poche (ČSSD) se dostal do užšího výběru prestižního ocenění MEP Awards 2015, které každoročně za úspěchy při práci v Evropském parlamentu uděluje bruselský Parlamentní magazín. Byl nominován v kategorii Energetika, v které nakonec zvítězila rumunská europoslankyně Adina-Ioana Văleanová.

Sociální demokrat Poche je v Evropském parlamentu členem Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku – ITRE, Delegace pro vztahy s Čínskou lidovou republikou – D-CN a Delegace v Parlamentním shromáždění Euronest – DEPA.

Mezi nominované Čechy, kteří se letos v dalších kategoriích probojovali do užšího finále, byli také Martina Dlabajová (ANO), Pavel Poc (ČSSD) a Pavel Svoboda (KDU-ČSL).

Nominovat europoslance mohou organizace, které se věnují evropským politikám a které legislativa, na níž se podílí i Evropský parlament, ovlivňuje. Svůj výběr musí podložit argumenty a za použití 350 slov vysvětlit, proč se ten který europoslanec či europoslankyně podle jejich názoru zasadil za rozvoj v dané oblasti.

Finalisty pro každou kategorii následně vybírá Parlamentní magazín, o samotných vítězích však rozhodují kolegové – europoslanci. V minulosti se do finále v rámci kategorie Regionální rozvoj probojoval i český europoslanec Oldřich Vlasák. Ocenění však nezískal, uvedl server EurActiv.cz.