Chytré hlavy vyrazily za studenty

Na majálesu v Litvínově si mohli studenti vzít placku s motivem Chytrých hlav a také leták s informací o facebookové soutěži. Foto: Czech Coal

Kde jinde představit grantový program Chytré hlavy pro Sever než na studentské akci.

Informace o osmém ročníku grantu už obdržely všechny školy v regionu, aby pronikly víc i k samotným studentům a žákům, k tomu měla pomoci prezentace na majálesech, kde se rozdávali placky k Chytrým hlavám a také letáky s nabídkou a facebookovou soutěží. O atraktivní ceny mohou zájemci soutěžit po dobu trvání grantového programu, tedy až do října.

Čtěte také:
Peníze od těžařů pomohly k novým učebnám
Chytré hlavy rozšířily nabídku

V současné době už evidujeme první projekty ze škol a zájem vzbudila i další nabídka vzdělávacích aktivit, z níž mohou školy letos nově vybírat jako v eshopu na webových stránkách www.chytrehlavy.cz,“ informovala mluvčí skupiny Gabriela Sáričková Benešová. Okamžitý zájem vzbudila z webové nabídky například Uhelná maturita, kterou Vršanská uhelná připravuje společně s Ekologickým centrem Most pro Krušnohoří.

Rychle rozebrané byly i semináře o těžbě a rekultivacích i na téma Co dýcháme. Vybírat z nabídky a přihlašovat projekty mohou školy průběžně od začátku května až do října. Stejně tak výběr projektů, které získají inanční podporu, bude průběžný. Ostatní nabídky jsou omezené takzvaně do „vyprodání zásob“, tedy do naplnění kapacity, případně vyčerpání inančního limitu jednotlivých kapitol. K registraci slouží on-line formuláře a přihlášky na www.chytrehlavy.cz.

Mohlo by vás zajímat:
Northumberlandia – rekultivace jinak
Z dolu ve Virginii udělali golfové hřiště
Důl v Genku se proměnil v kulturní centrum