Čižinský dostal milion od bývalých uhlobaronů

Jan Čižinský je starostou Prahy 7, současně i poslancem a také zastupitelem Hlavního města Prahy. Foto: Archiv Úřadu městské části Praha 7

Hnutí Praha sobě Jana Čižinského, které se uchází o hlasy Pražanů, získalo zajímavého sponzora. Milion korun podle transparentního účtu obdrželo od společnosti BPD Partners, kterou spoluzakládali bývalí uhlobaroni Petr Pudil a Vasil Bobela.

Platba ve výší milion korun přišla na transparentní účet Fio Banky v pondělí 17. září s poznámkou „bpd/p – Praha Sobe – darovaci smlouva 27342875“. Z uvedených informací vyplývá, že uskupení Praha Sobě musí mít k této platbě také darovací smlouvu a proběhla tak se souhlasem uskupení, uvedl server Zdroj.cz. Čižinský zatím milionový dar nijak nekomentoval.

Čtěte také:
Bývalí uhlobaroni nechtějí před český soud
Podivná role švýcarské banky v kauze MUS

Pudil s Bobelou se podíleli na privatizaci Mostecké uhelné společnosti, byli jejími spoluvlastníky a vydělali na ní miliardy korun. Na rozdíl od obžalovaných a souzených uhlobaronů Antonína Koláčka, Marka Čmejly či Jiřího Diviše, kteří čelí trestnímu stíhání v Česku a ve Švýcarsku, patří spolumajitelé skupiny BPD Partners do první miliardářské ligy a trestní stíhání v kauze privatizace severočeských dolů se jich netýká.

Mezi bývalými kolegy z Mostecké uhelné se však vedou spory o miliardy korun. Antonín Koláček tvrdí, že mu bývalí spoluvlastníci Vasil Bobela a Petr Pudil dluží 4,5 miliardy korun. Stejná částka má připadnout i dědičce po jejich zesnulém partnerovi Luboši Měkotovi. Duo Pudil a Bobela trvá na tom, že je to nesmysl.

Mohlo by vás zajímat:
Služební auto Koloděje
„BIG MUSKIE“ – největší chodící bagr
V garáži tento stroj neopravíte