Doba čtení:1 m, 13 s
V OKD pracuje přibližně 3300 lidí. Vlastníkem firmy je prostřednictvím společnosti Prisko stát. Foto: OKD

Odborový předák Štefan Pintér se stal třetím členem nové dozorčí rady těžební společnosti OKD. Zvolili ho zaměstnanci firmy, kteří vybírali ze dvou kandidátů nominovaných odborovými organizacemi. ČTK to řekla mluvčí OKD Naďa Chattová.

OKD má od počátku měsíce nového předsedu představenstva, kterým se stal Roman Sikora, jenž byl předtím výkonným ředitelem černouhelného polského dolu PG Silesia Czechowice-Dziedzice (Čechovice-Dědice). Noví jsou také členové dozorčí rady, neboť těm dosavadním skončilo funkční období. Už dříve firma oznámila, že v dozorčí radě jsou nově viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jan Rafaj a rektor Slezské univerzity v Opavě Pavel Tuleja, který byl zvolen jejím předsedou. K nim nyní přibyl zástupce odborů.

Německo si otvírá cestu ke znárodnění energetiky

Štefan Pintér nastoupil na Důl ČSM v roce 1988 a od roku 2014 působí jako předseda Základní organizace OS Dolu ČSM, což je největší odborová organizace v OKD,“ uvedla Chattová.

OKD je jediným producentem černého uhlí v Česku. Těžbu postupně ukončuje, protože se dlouhodobě nevyplácela. Firma těží už jen v Dole ČSM. Podle původních plánů tam měla těžba skončit letos, tento měsíc ale vedení OKD oznámilo, že těžba bude pokračovat do druhého kvartálu roku 2023. Vedení OKD zároveň zpracovává analýzu dalšího možného prodloužení těžby až do roku 2025.

V OKD pracuje přibližně 3300 lidí. Vlastníkem firmy je prostřednictvím společnosti Prisko stát.