Doba čtení:1 m, 8 s
Lom ČSA. Foto: Oldřich Hájek

Předsednictvo Hospodářské a sociální rady Mostecka (HSRM) se bude na své řádném zasedání zabývat studií dopadů ukončení těžby na lomu ČSA, kde těží společnost Severní energetická. Jednání rady se uskuteční v pondělí 13. dubna 2015 od 11:00 hodin v Mostě, informovala rada v tiskové zprávě.

Předsedkyně rady Helena Veverková serveru iUHLI.cz řekla, že studii si nechala zpracovat Hospodářská a sociální rada Mostecka a zpracoval ji Výzkumný ústav pro hnědé uhlí (VÚHU).

Vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD)by o další těžbě na lomu ČSA měla rozhodnout v létě. Ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD) zatím prosazuje kompromisní variantu, která kromě prolomení limitů v dole Bílina počítá i s částečnou úpravou limitů v dole ČSA a počítá se zbouráním asi 170 domů v Horním Jiřetíně.

Rada bude dále řešit také rozvojové aktivity a strategickou koncepci společnosti Autodrom Most, informace o návštěvě ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD) nebo výstupy ze zasedání komise pro hodnocení nabídek k zakázce „Obnovení silnice Most – Mariánské Radčice“.

HSRM vznikla v březnu roku 1999 jako apolitické občanské sdružení, jehož členy jsou fyzické a právnické osoby, instituce státní nebo veřejné správy, které žijí nebo působí na Mostecku. V současnosti má 61 členů. HSRM je členem Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje, která sdružuje sedm okresních sdružení působících v rámci kraje.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa