Doba čtení:1 m, 17 s
Coal India je největším producentem uhlí na světě.

Indická těžební společnost Coal India by mohla zvýšit ceny nejméně o 10-11 %, aby zmírnila dopad zvýšených nákladů a blížící se zvyšování mezd. Společnost se sídlem v Kalkatě naposledy zvýšila ceny uhlí v roce 2018. Její současná průměrná regulovaná cena činí 1 394 rupií za tunu.

Několik posledních let nedošlo k žádnému zvýšení cen uhlí v rámci dohody o dodávkách paliva. Náklady ale vyskočily na všech frontách a firmu čeká revize mezd. Společnost neformálně projednala tuto záležitost se členy představenstva a většina z nich uznala potřebu zvýšit ceny uhlí. Těžař čeká na souhlas vlády, po kterém přijme konečné rozhodnutí, napsal server msn.com.

Čtěte také:
USA a Čína se přou o dovoz solárních panelů
Emise z energetiky klesají, z dopravy naopak rostou

Předseda představenstva a generální ředitel firmy Pramod Agarwal nedávno uvedl, že náklady vzrostly a není důvod, aby nezvýšil paliva. Další náklady firmě přinese zvyšování mezd. Současné roční mzdové náklady se pohybují kolem 5 miliard USD. Coal India v roce 2017 podepsala mzdovou dohodu, v níž odbory zaměstnanců navrhly zvýšení mezd o 20 % na pět let. Dohoda vyprší příští rok a bude třeba uzavřít novou.

Coal India Limited je státem vlastněná uhelná těžební organizace se sídlem v Kalkatě. Jde o největšího producenta uhlí na světě. Společnost těží více než 80 procent uhlí v Indii. V roce 2018 vytěžila přes 600 milionu tun surového uhlí. Firma vlastní 82 těžebních oblastí v osmi státech Indie a provozuje 430 uhelných dolů,