Czech Coal opět vyplatí třináctý plat

Doba čtení:1 m, 22 s

Lom Vršany. Foto: Oldřich Hájek

Zaměstnanci společností skupiny Czech Coal dostanou i letos společně s listopadovou mzdou také třináctý plat. V celkovém součtu bylo na výplatu této bonusové mzdy vyčleněno přibližně 38 milionů korun.

„Třináctý plat a jeho vyplácení vychází z platné kolektivní smlouvy. Je složen ze dvou částí, přičemž ta první slouží pouze pro případ neplnění závazku z kolektivní smlouvy. Jinými slovy to znamená, že první část třináctého platu se vyplácí jen tehdy, pokud společnosti nenaplňují svůj závazek růstu mezd dohodnutý v kolektivní smlouvě během roku standardními mzdovými nástroji, jako je například zvyšování základních platů a podobně,“ uvedl personální ředitel Vršanské uhelné Petr Mrvík.

Druhá část třináctého platu je nadstandard

Dodal, že společnosti ve skupině si své závazky růstu mezd průběžně plní a pouze Vršanská uhelná a Coal Services vyplatí k naplnění svého závazku minimální hodnoty první části třináctého platu. Mezi jejich zaměstnance se tak v první části třináctého platu rozdělí pouze zhruba 1,6 milionu korun. Druhá část třináctého platu je nadstandard.

Čtěte také:
Limity nepadly, Sev.en míří do Czech Coal Group
Forbesovské ohlédnutí: Tykač ve verzi 2014

Letošní rok byl pracovně i ekonomicky náročný, a proto bylo rozhodnuto o výplatě druhé části třináctého platu. „Zhruba 1700 zaměstnanců společností skupiny Czech Coal si mezi sebe rozdělí jako druhou část třináctého platu více než 36,5 milionu korun. Vyplacen bude zhruba stejný objem finančních prostředků jako v loňském roce, a proto věříme, že zaměstnanci budou se 13. platem spokojeni,“ dodal Mrvík.

Mohlo by vás zajímat:
Za pět let dala Vršanská do regionu 43 milionů
Tykač potvrdil zájem o Vattenfall
V Sokolovské uhelné porostou mzdy