Další nehoda v čínském dole přinesla 7 obětí

Shanxi, Vnitřní Mongolsko, Shaanxi a Xinjiang jsou největší provincie produkující uhlí v zemi. Foto: map-of-china.org

Při nehodě v uhelném dole na jihozápadě Číny zahynulo v sobotu sedm lidí a další tři utrpěli zraněni. Informovala o tom státní agentura Nová Čína.

Společnost Chongqing Energy Group, které důl patří, pozastavila práci ve všech svých šachtách.

Čtěte také:
Němci zabránili Číně vstoupit do své energetické sítě
Čínští těžaři si lebedí

Čínské úřady od října provádějí inspekce v dolech po celé zemi s cílem zlepšit jejich bezpečnostní podmínky. Podle agentury Reuters tak Peking reagoval na říjnové neštěstí v provincii Šan-tung na východě země. V zavaleném uhelném dole tehdy přišlo o život 21 horníků.

Čína byla za poslední tři desetiletí zdaleka největším producentem uhlí. Země vytěžila v roce 2017 přibližně 3,36 miliard tun (Bt) uhlí, což představuje více než 47 procent světové produkce uhlí. Země je zároveň také obrovským spotřebitelem uhlí. V roce 2017 dovezla 271 milionů tun uhlí, což z ní dělá také největšího světového dovozce uhlí.

Země má třetí největší zásoby uhlí na světě a přibližně 12 000 uhelných dolů nacházejících se ve 28 provinciích. Shanxi, Vnitřní Mongolsko, Shaanxi a Xinjiang jsou největší provincie produkující uhlí v zemi. Přibližně polovina čínského uhlí se používá k výrobě elektrické energie, která představuje více než 80 procent elektrické energie země.

Mohlo by vás zajímat:
Dvousetmetrovému obrovi ušili nový kabát
Tohle monstrum zvládne i dítě
Hnědé uhlí jako přírodní hnojivo